Košarkaši London Lajonsa poraženi su 99:86 u prvom meču polufinala Evrokupa od ekipe Pariza, dok je trener Londona Petar Božić isključen.

Tim nekadašnjeg asa, kapitena i trenera Partizana ima još jednu priliku da izbori majstoricu, jer će u suprotnom ekipa Pariza, prvi favorit za titulu ove sezone, proći u finale i ukrstiti se sa boljim iz dvomeča Bešiktaša i Burga.

Burg je u tom dvomeču pobedio u prvoj utakmici. Kada je reč o ovoj odigranoj u Francuskoj, Pariz je pitanje pobednika rešio na startu treće četvrtine kada je napravio veliku seriju na koju Lajonsi nisu imali odgovor.

Ti Džej Šorts je kod pobednika imao 23 poena, Nadir Hifi 22, Tajson Vord 11, a Mikael Jantunen i Džastin Sajmon po 10. Šorts je imao i sedam asistencija, a Jantunen devet skokova. Na drugoj strani je Dejvid Nvaba imao 24 poena, Gejb Olaseni 15, Sem Deker i Tarik Filip po 11, a Filip je imao i osam asistencija.

Božićeva ekipa je sjajno otvorila meč, serijom 7:0, do kraja prve četvrtine je ostala uglavnom u prednosti, ali na izmaku prvih deset minuta Pariz ipak preokrenuo.

Fantastično su u njegovom dresu igrali Ti Džej Šorts i Nadir Hifi, a ovaj drugi je bio taj pokretač promene kada je London imao višak do sedam poena i vodio 15:8.

Džastin Sajmon i Hifi su vukli Pariz do kraja prvog perioda, a domaćin je u Adidas areni vodio sa 30:27.

Drugu četvrtinu je Sem Deker otvorio trojkom za egal Londona i to je bilo sve, jer je Pariz koševima Leona Kracera i Šortsa, pa onda i Sebastijana Erere, brzo napravio 9:0.

Odlepio se, London je počeo da ređa izgubljene lopte, pa se do poluvremena već nazirao pobednik iako je pariski tim vodio samo 54:49.

Tokom druge četvrtine je domaćin imao i +11, a onda je u trećoj vratio dvocifreni plus. Trojka Mikaela Jantunena, pa onda koš Tajsona Vorda, trojka Šortsa, pa onda i njegovo bacanje i šut za dva, bili su dovoljni da se Pariz pre sredine trećeg perioda odlepi na 66:49.

Dotle je Božić već imao jednu tehničku grešku iz prvog poluvremena i morao je da smiri temperament, iako je bio nezadovoljan suđenjem.

Do kraja treće četvrtine Lajonsi su imali već zaostatak od 22 poena, dok je Pariz u četvrtoj samo dokrstario do pobede. Božić je isključen na nešto manje od dva minuta pre kraja.

U tim trenucima meč je već bio rešen, a London Lajonsi su malo ublažili poraz pred kraj susreta, čiji ćemo revanš gledati 29. marta od 20.30 u Londonu.

Pariz – London Lajons 99:86 (30:27, 24:22, 25:8, 20:29)

Dvorana: Adidas arena, Pariz; Kapacitet: 8.000; Sudije: Paterniko, Koljenšić, Van den Broek

Pariz: Šorts 23, Malkolm 5, Hifi 22, Vord 11, Si 2, Erera 8, Kracer 4, Denis 0, Nguama 4, Jantunen 10, Sajmon 10; Trener: Tuomas Ilsalo.

London Lajons: Olaseni 15, Tejlor 4, Nvaba 24, Soluade 0, Deker 11, K. Morgan 5, Nelson 9, Kvili 0, Šarma 0, Filip 11, M. Morgan 2, Grantam 5; Trener: Petar Božić.

Pariz - London Lajons 99:86 (30:27, 24:22, 25:8, 20:29)