Košarkaši Dalas Maveriksa pobedili su Orlando Medžik sa 112:98 u noći između subote i nedelje, kada se posebno istakao centar Orlanda Nikola Vučević.

Crnogorski košarkaš je za poraženi tim ubacio 30 poena i uhvatio 15 skokova, uz veoma dobre procente šuta iz igre (14/24), ali nije mogao da spreči poraz „mađioničara“.

Na drugoj strani je Slovenac Luka Dončić u „balkanskom okršaju“ ubacio 20 poena, šut ga nije nikako služio (7/20), ali je ipak imao tripl-dabl sa 11 skokova i deset asistencija.

Efikasniji od njega bio je Tim Hardavej Džunior sa 36 poena, dok je naš Boban Marjanović dobio tek dva minuta na parketu i to je iskoristio za jedan skok, ali se u strelce nije upisivao.

Uz Hardaveja, od Dončića je u Dalasu bio efikasniji i Trej Burk sa 29 poena, dok je u timu Orlanda Aron Gordon ubacio 16 poena.

Orlando je izgubio zbog drastično slabijeg šuta za tri poena, dok je Dalasu ovaj segment igre „prštao“, pa su Mavsi ubacili 20 trojki iz 40 šuteva.

Medžik je poveo na startu sa 8:2 predvođen Vučevićem, ali je naznaku šuterske rapsodije spolja nagovestio Hardavej-Džunior „praćkom“ spolja kojom je primakao svoj tim na 10:9.

Dalas je ubrzo preokrenuo i rezultat, ali i dešavanja na terenu, pa je posle trojke Burka, sredinom prve četvrtine, otišao na 20:14, a do kraja prvih 12 minuta došao i do prednosti od 11 poena – 36:25.

Tim sa Floride je serijom na početku druge deonice prišao na -5, ali često kada bi nagovestio napad i potpuni priključak, Dalas bi „pljusnuo“ trojku.

To je učinio i Maksi Kleber na pet minuta pre poluvremena za 46:38, da bi Burk i Hardavej nastavili u istom ritmu i ponovo vratili 10 razlike Maveriksima.

Uspeo je Orlando poenima Gerija Klarka da svede svoj minus na šest poena do poluvremena, a u trećoj četvrtini da trojkom Kola Entonija i kucanjem Džejmsa Enisa i izjednači na 59:59.

Serijom 12:0 Medžik je poveo sa 65:59, ali je Dalas po oprobanom receptu uspeo da se vrati i opet preokrene i sa 85:75 završi treću četvrtinu.

Posle toga, povratka za uporni Orlando nije bilo, pa su Teksašani otišli i na 15 razlike u četvrtoj četvrtini i upisali novi trijumf.

Ovo je Dalasu peta pobeda, pa je sa još četiri poraza na četvrtom mestu zapadne konferencije, dok je Orlando sa 6-4 peti na istoku NBA lige.