Košarkaši Olimpijakosa postali su šampioni Grčke pošto su i u trećoj utakmici finala plej-ofa bili bolji od Panatinaikosa.

Pirejci su u trećem meču slavili sa 93:74, dok su u prva dva bili bolji sa 74:61 i 78:72.

Time su preuzeli titulu upravo od najvećeg rivala, kom nije pomoglo ni fantastično izdanje Nemanje Nedovića.

Srpski bek je imao 23 poena i po tri skoka i asistencije za 29 minuta. Saša Vezenkov je na drugoj strani bio još efikasniji sa 25 poena, šest skokova i tri asistencije.

Jorgos Papajanis je u Panatinaikosu imao dabl-dabl sa 15 poena i deset skokova, ali su svi ostali bili znatno slabiji, dok su u Olimpijakosu Kostas Slukas sa 14, Šakil Mekisik i Kostas Papanikolau bili dvocifreni.

Olimpijakos je vrlo rano počeo da stvara prednost i bio je daleko bolji od rivala u šutu za tri poena.

Saša Vezenkov i ostali su tu bili skoro polovični tokom meča, dok se Panatinaikos mučio.

Već u prvoj četvrtini Olimpijakos je ubacio četiri trojke iz sedam šuteva i time je trasirao sebi put ka tituli, iako je posle deset minuta bilo samo 28:26.

Šuterski raspoloženi crveno-beli nastavili su da „rešetaju“ i u drugoj četvrtini gde su „sipali“ i za dva i za tri poena.

Panatinaikos je poveo 35:32 i nije ni slutio da će tada krenuti ubitačna serija protivnika.

Olimpijakos je napravio 20:3 do isteka 20. minuta, pa je na kraju poluvremena imao 55:40.

Prednost je tokom treće četvrtine iznosila i 19 poena, ali se Panatinaikos vratio na 63:53 i zadržao je nadu da u poslednjih deset minuta može da se spase.

Nedović je bio efikasan, ali nije mogao sam, pa je Olimpijakos ponovo pobegao, pred kraj susreta došao i do 87:64 i totalno demolirao najvećeg protivnika u borbi za trofej.

BONUS VIDEO: Pionir u crveno-belim zastavama, navijanje pred finale Zvezda – FMP