Košarkaši Oklahoma Siti Tandera poraženi su od Vašington Vizardsa sa 101:99 u noći između petka i subote.

Srpski igrač Aleksej Pokuševski postigao je sedam poena i uhvatio je šest lopti uz još dve asistencije za 17 minuta akcije.

U njegovom timu je bolji od ostalih bio Luguenc Dort sa 21 poenom, dok je Šej Gildžes-Aleksander ubacio 15 uz devet asistencija.

Kod pobednika se istakao tandem Bredli Bil i Kentavijus Koldvel Poup sa po 20 poena, dok je Bil imao i šest asistencija. Kajl Kuzma je imao 11 poena, Spenser Dinvidi deset, a Raul Neto 14.

Vizadsi su tokom čitavog drugog dela meča imali prednost, mada nijednom nisu mogli da se osetnije odlepe.

Najdalje što su išli bilo je +10 u trećoj četvrtini, na 76:66 posle dvojke Bila, ali su tek sa nekoliko dobrih odbrana u finišu uspeli da prelome meč.

Tanderi su imali prednost na kraju prve četvrtine 27:25 i u tom periodu je posebno bio aktivan Gildžes-Aleksander koji je ili poentirao, ili asistirao za 20 poena.

Njegov tim je bio bolji sve do poluvremena, a u prvoj četvrtini je imao i dvocifreni višak od deset poena.

Tim Alekseja Pokuševskog je u tom delu igre padao pred kraj prve i druge četvrtine i to će se ispostaviti bitnim za pobedu rivala.

Pokuševski je svojom trojkom uspeo da primakne svoj tim na -4 u četvrtoj četvrtini i prilično istopi dvocifrenu prednost Vizardsa, koji su na kraju ipak trijumfovali.

Vašington je sada na četvrtom mestu istočne konferencije sa 12 pobeda i sedam poraza, dok je Oklahoma tek 12. na zapadu sa šest pobeda i 13 poraza.