Košarkaši Atlanta Hoksa pobedili su Memfis Grizlise u noći između petka i subote sa 132:100.

Srpski bek Bogdan Bogdanović odigrao je 26 minuta za pobednički tim i za to vreme postigao osam poena iz samo četiri šuta (3/4 iz igre i 1/2 slobodna bacanja).

Imao je i sedam skokova i četiri asistencije, dok je Atlantu predvodio Trej Jang koji je ubacio 31 poen i imao deset asistencija.

Klint Kapela je upisao moćan dabl-dabl sa 23 poena i 17 skokova, dok je Džon Kolins imao 21 poen i osam skokova.

U timu Memfisa su se više zabrinuli zbog povrede Dža Moranta nego zbog poraza od tima iz Džordžije.

Morant je odigrao samo devet minuta, pre nego je morao zbog povrede noge da izađe s parketa uz pomoć saigrača, dok je u njegovom odsustvu Džon Končar imao 17 poena.

Sve ih je postigao u poslednjoj četvrtini, kada su treneri već počeli da ubacuju rezerve i daju im šansu i minute.

Džeren Džekson Džunior je imao 14, a Dilion Bruks 12 poena. Bez Moranta koji je oštetio koleno i uz raspoloženog Janga, Grizlisi nisu imali mnogo šanse.

Trej je ubacio 12 od svojih 16 šuteva iz igre, pa su Hoksi nanizali sedmi uzastopni trijumf. Već do poluvremena je razlika između dva tima bila dvocifrena 62:48 i do kraja se samo uvećavala.

Posebno je na tom putu bila loša treća četvrtina u kojoj je Memfis izgubio sa čak 43:17 i na kraju zabeležio svoj deseti poraz uz devet pobeda.

Atlanta ima skor od 11 pobeda i devet poraza i nalazi se na sedmom mestu istočne konferencije, dok je Memfis deseti na zapadu.