Lepo veče za Pokua

Košarkaši Denvera nadigrali su Oklahomu sa 113:107 uz vrhunsku partiju Nikole Jokića, branioca MVP titule, protiv kog se lepo pokazao i Aleksej Pokuševski.

Jokić je imao 35 poena, 12 skokova i osam asistencija za 35 minuta na parketu, šutirao je 13/15 uz po dve blokade i ukradene lopte.

Gordon je bio podrška sa 20 poena, dok je Maledon predvodio Tandere sa 20 poena.

Naš Aleksej Pokuševski odlično je iskoristio svojih 35 minuta za 17 poena, pet skokova i pet asistencija.

Šutirao je 5/8 iz igre, 2/4 za tri uz dve ukradene lopte.

Ponovo je trener Mark Dagnolt eksperimentisao sa Pokuševskim, koji je u ove dve NBA godine igrao na svim pozicijama od 1 do 5.

Imao je čeličenje Pokuševski protiv Jokića i Kazinsa u pojedinim momentima, izvlačio se lepo na šut za tri poena, a posebno se izdvaja momenat kada je pročitao pas Jokića i ekspresno pretrčao ceo teren za lagano polaganje.

Dobro su se Tanderi držali protiv Denvera, u završnici su čak preokrenuli na 105:103, ali je usledila serija 10:3 za konačan rezultat.

Do kraja je ostalo još sedam utakmica, Denver će na četiri biti domaćin, a sada sledi gostovanje Šarlotu i Indijani.