Košarkaši Finiksa i Denvera sastaju se u zapadnom polufinalu NBA lige, a prva utakmica igra se u utorak 8. juna.

U utorak, u 4.00 po našem vremenu, Denver će gostovati Finiksu, koji je eliminisao Lejkerse.

Denver je nadigrao Portland, a prednost domaćeg terena ima Finiks, koji je sezonu završio na drugom mestu, sa 51-21.

Denver je bio treći sa 47-25, a preostalo je još da Juta dobije protivnika između Klipersa i Dalasa.

Dalas vodi sa 3-2, a biće domaćin u subotu u 3.00 po našem vremenu.

Prijaće odmor i Denveru i Finiksu, pa se može očekivati početak spektakularne serije.

Jokić je obeležio početak plej-ofa i seriju sa Portlandom, posebno je fascinantan podatak o njegovoj efikasnosti u poslednjem meču.

Zatajio je u prvom poluvremenu, pa je svojih 36 poena postigao u rasponu od 28 minuta.