FotoYoutube/ABA league/screenshoot

Partizan je uspešno započeo novu sezonu u ABA ligi pobedom na gostovanju protiv Zadra rezultatom 78:73.

Mučili su se crno-beli i na kraju dozvolili svom rivalu da meč uvede u dramatičnu završnicu.

Ipak, ofanzivni skokovi Ledeja omogućili su da se izbegne meč na jednu loptu, pa je zabeležena i prva pobeda.

Imaće mnogo posla Željko Obradović da svoj tim dovede na željeni nivo u nastavku sezone.

Bilo je i dobrih momenata, a izdvajaju se dva sjajna poteza.

Prvo je u trećoj četvrtini na isteku napada Trifunović pronašao rupu u odbrani Zadra i iz punog trka zakucao loptu u koš.

Ništa manje atraktivan nije bio ni potez Zeka Ledeja koji je u poslednjoj deonici kada se lomio rezultat postigao neverovatan koš kada je posle jednog prodora i kontakta iz skoro nemoguće pozicije pogodio koš.

Zakucavanje Uroša Trifunovića možete videti od 3:08 na videu ispod, dok majstoriju Ledeja možete videti od 4:45.