Oglas

Beograd, 29.04.2021. Podcast, podkast Nenad Krstić, bivši igraš i podpredsednik košarkaškog saveza Srbije Foto: Nemanja Jovanović/Nova.rs
Nenad Krstić Foto: Nemanja Jovanović/Nova.rs

Krstić se požalio jer su "orlićima" promenili termin i dvoranu na Evropskom prvenstvu: Udario na organizatore, uporedio Srbiju sa ostalima

14. jul. 2026. 13:46

Mlada reprezentacija Srbije završila je grupnu fazu Evropskog prvenstva za igrače do 20 godina u Ljubljani sa sve tri pobede i sa prvog mesta izborila plasman u osminu finala, gde će u sredu od 20.30 igrati protiv Italije.

Oglas

Ipak, uoči nokaut faze nezadovoljstvo nije krio potpredsednik Košarkaškog saveza Srbije Nenad Krstić, koji je kritikovao organizatore zbog termina i dvorane u kojoj će se igrati meč sa Italijanima.

"Zadovoljan sam igrom naše reprezentacije i maksimalnim učinkom u grupi, ali prilično iznenađen odlukom organizatora da se naša utakmica osmine finala protiv Italije igra u maloj dvorani Stožice od 20.30 časova. Iskustvo govori da bi nosilac grupe trebalo da ima drugačiji termin, pogotovo ako uzmemo u obzir da potencijalni protivnik u četvrtfinalu svoju utakmicu igra nekoliko sati ranije, a da je reč o drugoplasiranom ili trećeplasiranom timu iz grupe", rekao je Krstić.

Nekadašnji reprezentativac Srbije smatra da je odluka domaćina turnira nelogična, posebno imajući u vidu prvobitni plan.

"Prema informacijama koje smo imali, trebalo je da igramo od 16 časova u velikoj dvorani. Simptomatično je da smo počeli takmičenje u maloj dvorani, zatim igrali u velikoj sali, a sada se ponovo vraćamo u manju dvoranu. Svi nosioci grupa imaju značajno povoljnije termine u odnosu na nas. Nama je najvažnije da naša ekipa ima mir pred najvažnije utakmice i da nastavi da predstavlja Srbiju u najboljem svetlu, kao i do sada", poručio je Krstić.

Srbija će protiv Italije tražiti plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva, a pobednika tog duela čeka meč protiv boljeg iz okršaja odgovarajućeg para osmine finala.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare