Miloje

Košarkaši Mega Bemaksa su napravili važan korak u borbi za opstanak i savladali Igokeu rezultatom 87:76 u 20. kolu ABA lige.

Meč je odigran u Hali sportova „Ranko Žeravica“, a domaća ekipa je veliku prednost stekla već u prvoj četvrtini.

Tim Dejana Milojevića je uvodnu deonicu rešio u svoju korist rezultatom 30:18, ali je potom dozvolio protivniku da se vrati u igru i stigne do preokreta pred ulazak u poslednji kvartal.

U finišu je Mega ponovo preuzela kontrolu nad duelom i sa 18:8 u četvrtoj četvrtini obezbedila trijumf, pošto je napravila seriju 14:0.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Kendrik Peri sa 19 poena, Edin Atić je dodao 16, dok su Marko Simonović i Luka Cerovina upisali po 11 poena.

Na drugoj strani je sjajnu partiju pružio Đorđe Gagić sa 21 poenom i 10 skokova, Kinan Evans je dodao 19 poena, a Marko Tomas je meč završio sa 13.

Mega je zabeležila šestu pobedu u sezoni i skočila je na deveto mesto na tabeli, sa identičnim skorom kao Krka.

Na začelju tabele je Cibona sa skorom 6-13 i utakmicom manje u odnosu na Zadar koji ima pet pobeda i 15 poraza.