Košarkaši Los Anđeles Lejkersa su pobedili Majami u prvoj utakmici finala NBA lige rezultatom 116:98.

Ekipa iz Kalifornije je tako povela u seriji sa 1-0.

Utakmicu je obeležila i teška povreda plejmejkera Majamija Gorana Dragića koji je verovatno završio sezonu.

Tim trenera Frenka Vogela je do trijumfa stigao preokretom pošto je tokom prve četvrtine bio u rezultatskom zaostatku.

Lejkersi su meč praktično prelomili u drugoj deonici koju su dobili sa 14 poena razlike.

Definitivan put ka pobedi sastav iz Los Anđelesa je trasirao odličnom igrom u trećem kvartalu, a Majamiju nije ostavljen prostor za preokret.

U jednom delu treće četvrtine Lejkersi su imali čak 32 poena viška.

Tim sa Floride je poslednju deonicu dobio sa osam poena razlike što je samo umanjilo poraz, svakako i dalje ubedljiv zbog 18 poena razlike.

Najefikasniji u taboru pobednika bio je Entoni Dejvis sa 34 poena, a Lebron Džejms se zaustavio na korak od tripl-dabl učinka sa 25 poena, 13 skokova i 9 asistencija.

Dvocifreni broj koševa postigli su još Kentavijus Koldvel-Poup (13), Deni Grin (11) i Aleks Karuzo (10).

Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Džimi Batler sa 25 poena, Kendrik Nan je iznenadio i sa klupe za 20 minuta upisao 18 poena, Tajler Hiro je dodao 14, a Džej Krauder 12 poena.

Lejkersima je pomogla i povreda Dragića koji je ostao na svega 6 poena, dok je Bem Adebajo dodao dva više.

Slovenac je na terenu proveo samo 15 minuta zbog povrede stopala, a snažni centar je takođe imao probleme, sa ramenom i zglobom.

Drugi meč finala NBA lige na programu je u noći između petka i subote od 3 časa po našem vremenu.