Košarkaši Los Anđeles Lejkersa su stigli na korak od plasmana u drugu rundu plej-ofa Zapadne konferencije.

Tim iz Kalifornije je sa 135:115 savladao ekipu Portlanda u četvrtoj utakmici i vodi sa 3-1.

Blejzersi su tokom meča imali veliki problem pošto je najbolji igrač sastava Demijen Lilard doživeo povredu noge.

Prethodno je on povredio i ruku, ali je ipak pokušao da nastupi.

U njegovom odsustvu Lebron Džejms je potpuno preuzeo kontrolu nad utakmicom i ubacio 30 poena uz 10 asistencija i 6 skokova.

Kajl Kuzma i Entoni Dejvis su ubacili po 18, Deni Grin je imao 14, a dvocifreni učinak su upisali i Dvajt Hauard (13) i Kentavijus Koldvel-Poup (12).

Vredi istaći i da je Džaval Megi za 14 minuta na parketu imao po osam poena i skokova.

S obzirom na to da je Lilard bio van ritma, prvi igrač Portlanda u ovom meču bio je Jusuf Nurkić sa 20 poena i 13 skokova, dok je Si Džej Mekalum imao 18 poena.

Karmelo Entoni je ostavio solidan utisak sa 16 poena, ali je promašio devet šuteva iz igre, Geri Trent je meč završio sa 13, a uz Lilarda po 11 poena ubacili su Mario Hezonja i Hasan Vajtsajd.

Lejkersi su nameru da ostvare pobedu pokazali već u prvoj četvrtini koju su dobili sa 43:25, do poluvremena su razliku povećali za još 11 poena, da bi u drugom poluvremenu dozvolili protivniku da umanji zaostatak.