Košarkaši Majamija su maksimalnim rezultatom eliminisali Indijanu iz plej-ofa.

Ekipa Hita je u četvrtoj utakmici slavila rezultatom 99:87 i sa 4-0 prošla u drugu rundu.

Prva violina tima sa Floride bio je Goran Dragić sa 23 poena, a odličnu podršku je imao u Tajleru Hirou (16 poena) i Bemu Adebaju (14 poena, 19 skokova, 6 asistencija).

Dvocifreni učinak su još ubeležili Keli Olinik sa 11 poena i Džej Krauder sa 10.

Na drugoj strani je bolji od ostalih bio Viktor Oladipo sa 25 poena i 8 skokova, Majls Tarner je ubacio 22 poena uz 14 skokova, dok je Ti Džej Voren meč završio sa 21 poenom.

Vredi istaći da je Malkom Brogdon imao 13 poena i 7 asistencija, ali i da je Džastin Holidej za nešto više od 38 minuta na parketu upisao samo tri poena uz po dva skoka i asistencije.

Posle početnog egala, Majami je uspeo da na poluvremenu stekne prednost od dva poseda, koja je do kraja treće četvrtine stigla na korak od dvocifrene.

U poslednjoj deonici tim trenera Erika Spolstre je povećao prednost i stigao do „metle“.