Foto Tanjug/AP Photo/Matt York

Košarkaši Golden Stejta doživeli su tek treći poraz u NBA ligi, i to od Finiksa u derbiju Zapada sa 104:96.

Poslednji put, Finiks je izgubio 28. oktobra od Sakramenta, sada je presudio Voriorsima odličnom kontrolom ritma u 2. poluvremenu.

Voriorsi su imali +9 u drugoj deonici, ali je Finiks uspeo da preokrene i ode na 56:54, posle čega nijednom nije ispustio prednost.

Ejton je dominirao s 24 poena i 11 skokova, Pul je bio udarna igla Sansa sa 28 poena i pet skokova.

Naš Nemanja Bjelica je 15 minuta iskoristio za četiri poena, šest skokova i dve asistencije.

I u narednom meču se sastaju ove dve ekipe, Golden Stejt je domaćin i imaće priliku da se revanšira pred svojim navijačima.

Ujedno, Kari ima priliku da se iskupi, imao je samo 12 poena uz šut 4/21 iz igre, što je olakšalo Finiksu put do 17. vezane pobede, čime je izjednačen rekord franšize.

Zato će i Finiks imati motiv više da taj rekord prevaziđe.

U preostalim mečevima, Lejkersi su se revanširali Sakramentu sa 117:92 uz 25 poena Dejvisa i 23 Vestbruka.

Nije bilo Lebrona koji je pozitivan na koronavirus, ali se to nije osetilo, u Sakramentu je odskočio Holms s 27 poena.

Harden je bio ubedljiv protiv Niksa sa 34 poena, 10 skokova i osam asistencija, Durent je dodao 27 poena i devet asistencija.

Portland nije imao problem da presliša Detroit, tome je najviše doprineo Mekolum s 28 poena, Meklemor je dodao 17.