EPA-EFE/FILIP SINGER

E ovo je prava košarkaška zemlja

Košarkaška reprezentacija Španije osigurala je još jednu medalju na Evropskom prvenstvu, a ostaje da se vidi samo da li će ona biti zlatna ili srebrna.

Španija je u polufinalu savladala Nemačku sa 96:91 i to u sred Berlina, te će se za zlato boriti sa Francuskom u nedelju od 20.30.

Iako je mnogi nisu videli u borbi za trofej, „crvena furija“ je još jednom pokazala zašto važi za košarkašku silu.

Ovo će biti ukupno 14. medalja za Španiju na evropskm prvenstvima, a već je nadmašila svoj rezultat iz 2017. godine kada je osvojena bronza.

Ujedno, Španija je i aktuelni svetski prvak, a jedino je medalja izmakla na Olimpijskim igrama prošle godine.

Zanimljivo je da je ovo jedno od najuspešnijih leta kada je košarka jedne zemlje u pitanju, s obzirom da je „crvena furija“ dominirala u svim uzrasnim kategorijama.

Momci do 16 godina osvojili su srebro, baš kao i oni u uzrastu do 17. Košarkaši do 18 odnosno 20 godina osvojili su dva zlata ovog leta, a sada je bilo vreme da i prvi tim zablista i nastavi niz.