Dobre partije srpskih košarkaša.

Nikola Jović i Filip Petrušev su ponovo bili na parketu u mečevima NBA letnje lige i odigrali zapažene uloge.

Nikola Jović je ponovo odigrao sjajnu napadačku utakmicu i po drugi put pokazao da za njega traba da se nađu minuti i kada krene sezona. On je u porazu Majamija od Sakramentta rezultatom 95:83 bio najbolji strelac svoje ekipe sa 22 poena.

Sjajno je Jović šutirao za tri poena i pogodio tri trojke iz pet pokušaja, a ubacio je i sedam od osam slobodnih bacanja. Na sve to dodao je i tri skoka i po jednu asistenciju i ukradenu loptu, ali to nije bilo dovoljno za pobedu njegovog tima.

Pratio ga je jedino Džamal Kejn sa 17 poena, dok je podbacio Haime Hakez sa svega četiri poena i šutem iz igre 1/6.

Dobar meč je odigrao i Filip Petrušev u dresu Filadelfije koji je proveo 26 minuta na parketu. Njegov tim je rezultatom 104:94 savladao Jutu, a Petrušev je meč završio sa 10 poena i osam skokova. Uz to je dodao i dve asistencije i jednu blokadu, a za razliku od prošlog meča kada je napravio sedam faulova, odigrao je mnogo bolje i po tom segmentu.

Najbolji u ekipi su bili Džavone Smart sa 19 i Džejden Springer sa 18 poena.

Letnja Liga iz Kalifornije i Solt Lejk Sitija se sada seli u Las Vegas ge će se priključiti i ostali timovi i najveći talenti poput Viktora Vembanjame.