Veoma uzbudljiv meč, koji je rešen tek u završnici

Košarkaši Izraela pobedili su Holandiju sa 74:67 u drugom kolu grupne faze Evropeskog prvenstva.

Holanđani su nakon poraza od Srbije u petak bili veoma motivisani da pokažu da se neće lako predati, a na poluvremenu su imali prednost 40:32 u meču protiv Izraela.

U drugom poluvremenu je viđen nešto drugačiji odnos snaga. Holanđani nisu više bili tako produktivni u napadu, a Izrael je na kraju treće četvrtine prišao na samo poen zaostatka.

U uzbudljivoj poslednjoj deonici Izrael je uspeo da u potpunosti preokrene rezultat i serijom 10:5 zatvori utakmicu.

Najbolji u redovima pobedničkog tima bio je ponovo Deni Avdija sa 21 poenom i četiri skoka, dok je plejmejker Partizana Jam Madar imao 14 poena uz po tri asistencije i skoka.

Kod Holanđana bolji od ostalih bio je Vorti de Jong sa 12 poena, ali uz 4/11 iz igre.

Izrael se ovom pobedom izjednačio sa Srbijom na prvom mestu grupe D, dok je Holandija poslednja sa dva poraza iz dva kola.

Naredni rival Izraela biće Poljska, dok će Holandija odmeriti snage sa Češkom, koja takođe ima dva poraza.