Košarkaši Barselone savladali su Žalgiris sa 86:62 (24:24, 24:13, 23:10, 15:15) u 25. kolu Evrolige.

Lider Evrolige je nakon egal utakmice u prvoj četvrtini dodao gas u nastavku meča.

Dozvolili su gostima ukupno 23 poena u drugoj i trećoj deonici i u poslednjih deset minuta rutinski priveli meč kraju.

Kori Higins ubacio je 19 poena i dodao tri skoka i tri asistencije, dok je Pjer Oriola meč završio sa 19 poena i sedam skokova.

Nikola Mirotić postigao je deset poena i dodao tri skoka i po jednu asistenciju i ukradenu loptu.

Najdžel Hejs postigao je devet poena za litvanogskog velikana koji u svojim redovima nije imao nijednog igrača koji je upisao dvocifreni učinak.

Arturas Milaknis, Marijus Grigonis i Žofri Lovernj dodali su po osam poena, ali to nije bilo dovoljno da se izbegne 11. porazu sezoni.

Žalgiris trenutno drži deveto mesto u ligi, dok je Barselona prva sa 18 pobeda i sedam poraza.