U poslednja dva meča 27. kola Evrolige Baskonija je pregazila Olimpijakos, dok je Fenerbahče bio bolji od Baskonije.

Olimpijakos je protiv Baskonije bio konkurentan u prvoj četvrtini, koju su dobili 21:15, ali je odmah potom usledila katastrofa tima iz Pireja. U narednoj četvrtini ubacili su čak 17 poena manje od Baskonije (28:11), potom treću deonicu uspeli da dobiju poenom razlike (26:25), ali su u završnih 10 minuta ponovo odigrali katastrofalno.

Ubacili su tek osam poena, dopustili rivalima 23, pa je Baskonija, koja je pred završnih 10 minuta imala deset poena razlike (68:58) do kraja razliku povećala na velikih 25.

Luka Vildoza sa 19 i Rokas Gedraitis sa 18 su prednjačili, dok je kod sastava iz Atine Livio Žan-Čarls ubacio 15 poena, a Oktavijus Elis dodao 12.

Baskonija je tako stigla do 14. pobede i ostala u trci za jedno od osam mesta, dok Olimpijakos sedam kola pre kraja ima skor 11-16 i nadomak je elimiacije iz borbe za osam najboljih.

U drugom meču večeri Fener našeg Igora Kokoškova je savladao Armani zahvaljujući odličnoj trećoj četvrtini. Prvih 10 minuta Italijani su dobili 28:24, na poluvremenu su imali dva poena viška (52:50), ali je u trećem periodu Fener „eksplodirao“ zahvaljujući Lorencu Braunu i Marku Guduriću, odigrao sjajno u napadu, u odbrani spustio Armani na 17 poena, pa je u završnih 10 minuta ušao sa 78:69.

Uspeli su preko Datomea i Kevina Pantera da priđu na 80:77, potom i preko Šildsa na samo poen minusa, 82:81, ali su Jan Veseli i Nando de Kolo vratili vođstvo svom sastavu, a Gudurić asistencijom za Danila Bartela utabao stazu za 100:90 na 13 sekundi pre kraja.

Armani je predvodio Panter sa 20, Datome je dodao 16 a Šilds 14, uz Rodrigezovih 13, dok je Fener predvodio Nando de Kolo sa 20, uz 18 Lorenca Brauna, te 15 Marka Gudurića i Dišona Pjera.

Ovo je Feneru bila 16. pobeda od početka sezone i sa skorom 16-11 trenutno su osmi, sa pobedom više od Žaligirsa koji je trenutno deveti na tabeli. Armani je treći sa skorom 17-10.