Košarkaši Filadelfije i Los Anđeles Lejkersa ostvarili su pobede u mečevima nastavka NBA sezone.

Fila je zabeležila prvu pobedu posle uvodnog poraza savladavši San Antonio Sparse rezultatom 132:130.

Sparsima je svaka pobeda bitna u nastavku takmičenja kako bi ušli u plej-of, a stvari na Zapadu su izuzetno komplikovane, pogotovo posle pobede Nju Orelansa nad Memfisom.

Utakmica je tekla u mirnom ritmu i u prvom poluvremenu je viđena prava rezultatska „klackalica“, da bi u drugom 76ersi preuzeli stvari u svoje ruke.

Ubrzo je prednost postala dvocifrena, a tim Grega Popoviča je imao minus 12 pred poslednjih 12 minuta.

Ipak, potpuno neočekivano, San Antonio je uspeo da dođe i do četiri poena prednosti na minut do kraja.

Usledio je koš Tobajasa Herisa, promašaj Dežontea Mareja, kao i jedno promašeno bacanje Džoela Embida. Na sreću po Kamerunca, istom merom je uzvratio i Derik Vajt.

Juta – LA Lejkers 108:116

Na 7,2 sekunde do kraja Šejk Milton je pogodio trojku za +1, a u narednom napadu lopta je završila u rukama Džejkoba Pertla, koji je promašio šut za pobedu.

Najbolji kod pobednika je bio Džoel Embid sa 27 poena, devet skokova i pet asistencija, a pratili su ga Tobajas Heris sa 25 poena, Džoš Ričardson sa 19 i Šejk Milton sa 16.

Demar Derozan je „vukao“ Sparse sa 30 poena, a najbolje su mu pomogli Rudi Gej sa 24 i Derik Vajt sa 20.

Los Anđeles Lejkersi su nadigrali Juta Džez rezultatom 116:108 i time obezbedili prvo mesto zapadne konferencije pred odlazak u plej-of.

Juti je ovo drugi uzastopni poraz, posle duela sa Oklahomom, dok je Lejkersima druga pobeda posle tri meča.

Lejkerse je predvodio sjajni Entoni Dejvis sa čak 42 poena i 12 skokova, a direktan obračun imao je sa Donovanom Mičelom, koji je imao 33 poena, pet skokova i četiri asistencije.

Juta se dobro držala sve do završnice treće četvrtine, kada su ubrzo od +4 došli do -13.

Lejkersi su održavali visoku prednost sve do završnice, malo se opustili i dopustili Juti da smanji na šest poena zaostatka, ali ne i ozbiljnije da ih ugrozi.

Lebron Džejms je bio na ivici tripl-dabla sa 22 poena, osam skokova idevet asistencija, a takođe dvocifreni kod „gostiju“ bili su Dvajt Hauard sa 11, odnosno Kentavijus Kaldvel-Poup sa deset poena.

Majk Konli se istakao u redovima Džeza sa 24 poena i osam asistencija, kao i Rudi Gober sa 16 poena i 13 uhvaćenih lopti.