Košarkaši FMP pobedili su ovog petka posle dva produžetka Split sa 96:92 (15:27, 26:15, 19:14, 15:19, 6:6, 15:11) u 15. kolu ABA lige.

Split je u drugoj četvrtini imao i prednost od 15 poena, ali su „panteri“ napravili seriju od 15:1 i vratili se potpuno u meč, te se rezultatom 41:42 otišlo na poluvreme.

Domaći tim je meč prelomio serijom od 10:2 u drugom produžetku kada je došao do prednosti od 91:87, a Splićani su na minut do kraja stigli i do 91:89. Pobedu je pečatirao Stefan Lazarević zakucavanjem nakon kog je pogodio i dodatno slobodno bacanje.

FMP je zabeležio petu pobedu iz 14 utakmica, i sada ima isti broj trijumfa kao Split, uz utakmicu manje.

Najefikasniji na utakmici u Železniku u pobedničkom timu bio je Nemanja Nenadić sa 23 poena i pet skokova, a pogodio je i nekoliko važnih trojki u produžecima. FMP je na kraju imao čak 10 uhvaćenih lopti više od rivala i to je presudilo na ovom meču, a domaćin je imao i 16 ofanzivnih skokova.