Bitna pobeda za goste.

Košarkaši FMP-a pobedili su u Ljubljani ekipu Cedevita Olimpije sa 90:85 (20:24, 23:16, 27:19, 20:26), u meču šestog kola ABA lige.

Sjajnu seriju rezultata košarkaši iz Železnika su nastavili tako što su nakon velike borbe iznenadili Cedevitu.

Ekipa iz Slovenije je bila bolja u prvoj četvrtini, ali je FMP uspeo da stigne prednost od četiri poena i povede na poluvremenu – 40:43.

Treća četvrtina je bila odlučujuća, pošto je srpski tim tu deonicu pobedio sa sedam poena razlike i tada je otišao na +11.

Domaći su pokušavali da se vrate, ali bezuspešno.

Tim iz Železnika je do pobede vodio Paulius Valinskas sa 21 poenom, uz pet asistencija, poen manje je postigao Trent Frejzer, uz sedam dodavanja, a Aleksa Stepanović i Čarls Dženkins su upisali po 10 poena.

U domaćem timu najbolji učinak su imali Jogi Ferel i Amar Alibegović sa po 18 poena.

FMP je posle ovog meča na drugom mestu, sa pet pobeda i jednim porazom, dok je Cedevita Olimpija u pet mečeva ostvarila tri pobede i dva poraza i zauzima deveto mesto.

U sledećem kolu FMP dočekuje MZT iz Skoplja, a Cedevita Olimpija gostuje Igokei.