Borča Partizan, košakra, Aba Liga

Košarkaši Partizana pobedili su ekipu Borca u 6. kolu regionalne ABA lige rezultatom 79:62.

Zadržali su crno-beli maksimalan učinak (6-0), dok je Borac pretrpeo i šesti poraz od starta sezone (0-6).

Domaći tim je tokom celog meča pružao solidan otpor, ali je Partizan u odlučujućim momentima bio bolji.

Partizan na ovoj utakmici nije mogao da računa na Dantea Egzuma i Balšu Koprivicu, koji su se povredili na utakmici šestog kola Evrolige, u kojoj je Partizan u Atini pobedio Panatinaikos.

Crno-beli su dobro počeli meč i izabranici Željka Obradovića su rano došli do dvocifrene prednosti, pa je trener Borca Marko Marinović pozvao tajm-aut.

Usledila je mini serija Borca koji je pokušao da smanji prednost gostiju, ali su na kraj prve deonice otišli sa sedam poena zaostatka.

Dobro su igrali na početku druge četvrtine, smanjili su na samo poen prednosti, ali je Partizan na poluvreme otišao sa +8, zbog trojki Anđušića i Trifunovića.

Treća deonica je bilo izuzetno tvrda i za celu četvrtinu obe ekipe su postigle samo po 11 poena.

Borac je pokušao da stvori dramu u poslednjoj deonici, ali bezuspešno, pošto je Partizan krenuo da pogađa za tri poena.

Trifunović i Naneli nisu mogli da promaše i crno-beli su mirno priveli meč kraju.

Kod Partizana su se istakli Uroš Trifunović sa 14, Danilo Anđušić sa 12 i Naneli sa po 11 poena.

U ekipi Borca jedini dvocifren je bio Marko Radonjić sa 15 poena, po devet su dodali Hanter Hejl i Aleksa Novaković.