Nikako im ne ide ove sezone

Košarkaši Cedevita Olimpije doživeli su još jedan poraz u Evrokupu i to na domaćem terenu od litvanskih Vulvsa rezultatom 78:86.

Gosti su već u prvom poluvremenu stigli do dvocifrene prednost, Cedevita je uspela da se vrati u trećem periodu, ali nije imala snage za preokret.

Vulvsi su upisali drugu pobedu u nizu, dok Cedevita ima svih pet poraza u Evrokupu.

Najraspoloženiji kod gostiju je bio Rašid Sulaimon sa 22 poena, tri skoka i sedam asistencija, a pratili u ga Vaidas Kariniauskas i Kristupas Zemaitis sa po 14 poena. Srpski košarkaš Đorđe Gagić je ubacio šest poena uz tri skoka za nešto više od devet minuta na parketu.

Kod Cedevita Olimpije, po 13 poena su imali Di Džej Stjuart, Amadu Sou (13 skokova), Karlo Matković i Klemen Prepelič (8 asistencija), dok je 12 upisao Jaka Blažič.

Cedevita će u narednom kolu gostovati Veneciji.