Neverovatna utakmica u Berlinu.

Reprezentacija Nemačke je pobedila selekciju Grčke sa 107:96 u četvrtfinalu Evrobasketa.

Sjajno je startovala domaća ekipa, tako što je pogodila šest od prvih sedam trojki i moglo se naslutiti novo iznenađenje u Berlinu.

Ipak, Janis Adetokumbo je održavao Grčku u igri sa 13 poena u prvoj deonici.

Nemačka je najveću prednost u prvoj četvrtini imala u petom minutu kada je vodila 22:11, dok je Grčka u 8. minutu prišla na 28:27.

Bolja je bila Grčka u drugoj deonici i na poluvreme je otišla sa četiri poena prednosti.

Nemci su bolje otvorili treću četvrtinu, i veoma brzo su stigli do prednosti od 64:61. Nakon toga su nastavili da pogađaju trojke i napravili su seriju od 20:1.

Grci su bili nemoćni u napadu, a Nemačka je u poslednju četvrtinu ušla sa vođstvom od 83:71.

Najbolji košarkaš Grčke, Janis Adetokumbo je isključen sa utakmice, zbog druge tehničke greške pet minuta pred kraja meča, i nakon toga je bilo jasno ko će otići u polufinale.

Samo minut kasnije isključen je i Šruder, zbog istog razloga.

Grčka je do kraja meča uspela da smanji razliku, ali je Nemačka na kraju slavila 107:96.

Najefikasniji u selekciji Nemačke bio je Denis Šruder sa 26 poena, dok su Andreas Obst i Franc Vagner ubacili po 19.

U grčkoj reprezentaciji najbolji je bio Janis Adetokumbo, koji je postigao 31 poen, a 18 je ubacio Larencakis.

Nemačka će u polufinalu Evrobasketa igrati sa Španijom, koja je pobedila Finsku 100:90.

Evrobasket, četvrtfinale, Nemačka- Grčka 107:96