Kakva drama.

Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od Bruklin Netsa rezultatom 122:120.

Početak meča portekao je u ujednačenoj borbi, smenjivale su se ekipe u vođstvu, pa je Bruklin imao 12:6, Denver 27:22, dok je prva četvrtina završena 30:30.

U drugoj deonici Bruklin je otišao na višak od osam poena (43:35), potom i prvi put na dvocifren plus (49:39), ali su igrači tima iz Kolorada predvođeni Jokićem uspeli da dođu do preokreta i prednosti 69:61.

Prednost su čuvali sve do 77:71, kada su gosti vezali devet poena i stigli do 80:77, potom i do 86:80, a pred poslednjih 12 minuta razlika je bila +11 za ekipu iz Njujorka, 98:87.

Tokom završne četvrtine prednost je išla na 14 poena (106:92), ali su predvođeni Nikolom Jokićem igrači tima iz Kolorada uspeli da se vrate, priđu na 116:113.

Usledila je prava drama, igrači Bruklina su zaređali promašaje, a Jokić je iz reketa svojim 30. poenom razliku smanjio na 116:115.

Bruklin se opet odlepio trojkom Finija Smita za 121:117, ali je Jokić prvo pogodio oba slobodna bacanja, potom je Braun promašio trojku za preokret.

Usledila je drama, Jokić je iznudio faul u napadu na 23 sekunde pre kraja, pa je Denver dobio napad za pobedu, ali je centar Nagetsa promašio šut na 3.9 sekundi pre kraja utakmice. Imao je još jednu šansu nakon brzog faula nad Bridžisom, na 1.9 sekundi, ali nije pogodio trojku za trijumf.

Meč je završen pobedom Bruklina 122:120, a dodatan problem za Jokića i ekipu bi mogla da bude povreda Džamala Mareja, koji je osetio bol u kolenu.

Jokić je ubacio 35 poena, dodao je 20 skokova i 11 asistencija, Majkl Porter je dodao 23.

Sa druge strane, Bruklin je do trijumfa predvodio Mikal Bridžis sa 25 poena.