Oglas

Belgrade, Serbia. 5th Dec, 2025. Head Coach of Crvena Zvezda Sasa Obradovic during Euroleague basketball match between Crvena Zvezda (Red Star) and Barcelona on December 5. 2025. in Belgrade, Serbia.
(photo by Pedja Milosavljevic/STARSPORT ©)
Foto: Starsport
Foto: Starsport

Saša Obradović pred meč protiv Spartaka: Moramo da im odgovorimo čvrstinom i fizikalnošću

13. dec. 2025. 19:30

Trener košarkaša Crvene zvezde Saša Obradović izjavio je da je ključno da njegova ekipa u predstojećoj utakmici ABA lige protiv Spartaka iz Subotice na pravi način odgovori na čvrstu igru svog rivala i dodao da smatra da je taj duel dobra prilika za njegove igrače da pokažu karakter i reakciju nakon poraza od Partizana.

Oglas

"Očekuje nas utakmica protiv fizički snažne ekipe, i u tom segmentu moramo da odgovorimo čvrstinom i fizikalnošću jer će ovo biti duel sa timom koji igra čvrsto. Neće biti lako, ne samo zbog njihovog kvaliteta već i zbog određene emotivne i fizičke ispražnjenosti od utakmice u petak", naveo je Obradović, a preneo sajt kluba.

Crvena zvezda će u nedelju od 19 časova u hali "Aleksandar Nikolić" u Beogradu dočekati Spartak iz Subotice, u utakmici 10. kola Grupe B prve faze regionalne ABA lige.

Crveno-beli su u petak izgubili od svog gradskog rivala, ekipe Partizana 76:79, u utakmici 15. kola Evrolige, uprkos tome što su u trećoj četvrtini imali i vođstvo od 16 poena razlike.

"Smatram da upravo ovakve utakmice pokazuju karakter ekipe i pojedinaca i da na osnovu toga stvaraš za ono što dolazi u narednom periodu. Očekujem da ekipa pokaže reakciju u ovom meču", dodao je Obradović.

Košarkaš Crvene zvezde Ebuka Izundu rekao je da on i njegovi saigrači dobro poznaju svog narednog protivnika i dodao da će predstojeći meč biti dobra prilika za njih da se revanširaju Spartaku za poraz u prvom ovosezonskom međusobnom duelu.

"Znamo dobro narednog protivnika. Čvrsta, dobra ekipa, znamo šta nas očekuje. Ušli smo sada u ritam u kome nas očekuje dosta utakmica, a ova daje priliku da se vratimo pobedama, i revanširamo Spartaku za poraz u prvoj utakmici", kazao je centar Crvene zvezde.

Oba kluba imaju po pet pobeda i tri poraza u ABA ligi, Crvena zvezda je treća na tabeli Grupe B, dok je Spartak četvrti.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare