Crvena zvezda je ubedljivo savladala ekipu Mege u prvoj utakmici finala plej-ofa i došla na korak do 21. titule prvaka Srbije rezultatom 98:69.

Crveno-beli su od početka do kraja dominirali i na kraju potpuno razbili rivala.

Najefikasniji su bili Dobrić sa 20, od toga čak 18 u prvom poluvremenu, 15 poena je postigao Radanov, a dvocifreni su bili i Jagodić Kuridža 12 i Noko sa 10.

Kod gostujuće ekipe samo su Kazalon sa 16 i Matković sa 10 uspeli da nešto pogode, dok su potpuno podbacili Petrušev sa 5 i Simonović sa šest poena.

Posle početnih napada u kojem su obe ekipe poentirale, Crvena zvezda je brzo stavila do znanja u kom će pravcu ići meč. Dobrić je sjajno šuterski krenuo i domaći su brzo počeli da prave razliku.

Mega je na kratko odgovorila, ali su izabranici Dejana Radonjića brzo došli do devet poena prednosti.

Zvezda je imala sjajan protok lopte, igrači su ostajali u dobrim pozicijama, akda bi i došlo do promašakja, ofanzivnim skokom je sve kompenzovano. Do kraja prve četvrtine, domaći su ubacili 31 poen i otišli na 14 razlike.

U istom ritmu se igralo i u drugom periodu. Lazić je ovori četvrtinu trojkom, a ubrzo je Zvezda otišla na 20 poena razlike. Počeli su da pogađaju i Lojd i Davidovac, dok je u redovima gostiju na kratko reagovao Simanić, ali je pored mnogo grešaka to bilo nedovoljno.

Do kraja poluvremena je Mega u jednom trenutku preko Kazalona uspela da smanji na 13 razlike, ali su ubrzo Simović i Dobrić doneli velikih 20 razlike pred odmor. Čak 10 trojki i 12 ofanzivnih skokova je bilo ključ za tako veliku prednost.

Džejkob Pulen Branko Lazić izbor ABA liga petorka defanzivac godine

U nastavku smo gledali sličan scenario. Zvezda je sa lako postizala poene i održaval razliku koju je u nekoliko navrata uspela da odvede do 25 razlike.

Utakmica je izgubila na intenzitetu, igrači Mege su izgledali kao da su se predali.

Krajem treće četvrtine se povredio Džordan Lojd koji je nakon pogođene trojke, nezgodno doskočio na nogu svog saigrača, Ognjena Kuzimića i morao je da napusti igru.

U poslednjoj deonici smo gledali skoro revijalan meč, a ekipa Dejana Radonjića je uspela da dođe i do 30 poena razlike.

Do kraja utakmice se igralo izuzetno ležerno, pa su crveno-beli u laganom ritmu došli do ubedljive pobede rezultatom 98:69.

Zvezdu pobeda deli od 21. titule sa kojom bi se izjednačili sa rekorderom Partizanom.

Sledeći meč se igra u petak od 20.00, a domaćin je ekipa Mege.

Crvena zvezda – Mega 98:69

Dvorana: Aleksandar Nikolić    Geldalaca: Bez gledalaca  Sudije: Ilija Belošević, Uroš Obrknežević, Aleksandar Glišić

Crvena zvezda: Hol 2, Lojd 9, Uskoković 0, Davidovac 8, Lazić 9, Rit 3, Radanov 15, Dobrić 20, Simonović 6, Jagodić Kuridža 12, Kuzmić 4, Noko 10.

Mega: Jović, Mišković, Petrušev 5, Tepić 6, Kljajević, Momirov 3, Novak 5, Simonović 8, Jovičić, Cerovina 3, Matković 10, Kazalon 16, Milosavljević 6, Simanić 7, Paunović, Langović, Đurišić

40′ 98:69 Kraj, veika pobeda Crvene zvezde

Igrali su se do kraja i Zvezda i Mega i čekali da istekne vreme jer je već dugo bilo jasno da će Zvezda do ubedljive pobede.

37′ 93:63 Zvezda na plus 30

Dejan Davidovac je trojkom doneo najveću prednost na meču.

36′ 87:63 Nema tenzije, Zvezda privodi meč kraju

Obe ekipe igraju kao da čekaju da se meč završi. Igra se bez pritiska i tentije, Zveda ide ka sigurnih 1:0 u finalnoj seriji.

33′ 83:58 Zvezda gazi Megu

Nemoćna je ekipa Vlade Jovanovića. Zvezda se poigrava, lako postiže poene, a u odbrani igra maksimalno angažovano.

31′ 81:56 Zvezda ne staje, 13 trojki do sada

Posle promašenih napada na otvaranju, Lazić trojkom u poslednjoj sekundi napada pogaša novu trojku za Zvezdu.

30′ 78:56 Matković zakucao, ali Zvezda ima 22 razlike

Sjajno je zakucao Matković uz faul i smanjio razliku, ali je posle tri četvrtine velikih plus 22. Zvezda je na korak od pobede.

29′ 78:53 Povreda Lojda!

Posle novih poena Radanova i odgovora Simanića, Lojd je pogodio tešku trojku, ali je prilikom doskoka nagazio nogu Kuzmića i povredio se

28′  72:49 Kakav odgovor Radanova

Taman kada je Mega uhvatila ritam, mladi igrač Crvene zvezde je prov dvojkom, a onda i teškom trojkom ponovo podigao prednost.

27′ 67:37 Milosavljević u seriji

Promašila je Zvezda otvorene šuteve, dok je sa druge strane Milosavljević vezao još jednu trojku

25′ 67:43 Mega nemoćna, razlika smao raste

Zvezda je zakucavanjima Dobrića i Noka, nastavila da demontira rivala. Uspeo je Milosavljević trojkom da samanji, ali ne deluje da Mega ima bilo kakvo rešenje.

23′ 63:40 Konačno Petrušev, ali Noko uzvraća

Konačno se pojavio Petrušev koji je pogodio trojku, ali je ponovo Noko došao do skoka u napadu i pogodio za dva. Posle greške Petrupeva i Kuridža hvata ofanzivni skok i razlika je sada velikih 23 poena

22′ 59:37 Muče se ekipe

Uspeo je Noko nekako da ugura loptu u koš, ali se u nastavku igraju čvršće odbrane

21′ 57:37 Nema poena u nastavku

Dva napada je promašila Mega, a Zvezda je izgubila loptu, tako da u drugom poluvremenu nema poena.

Dobrić najefikasniji, Samo Kazalon kod Mege iskočio

Ognjen Dobrić je najefikasniji igrač u prvom poluvremenu sa 18 poena i čak četiri trojke. Po šest poena su postigli, Lazić, Lojd i Simović. Kod Mege je samo Kazalon iskočio sa deset poena, dok su po pet postigli Simanić i Matković.

20′ 57:37 Dobrić stavio tačku

Promašile su ekipe po jedan napad, ali je Crvena zvezda u poslednjim sekundama uradila ono što je radila celo poluvreme – pogodila trojku. Dobrić je krunisao sjajnu partiju u prvom delu.

19′ 54:37 Simonović u naletu

Nova trojka Zvezde, razigrao se Simonović i domaći su se ponovo odlepili. Sa druge, strane Megin Simović pogađa dva bacanja.

Marko Simonović I Branko Lazić, KK Crvena zvezda

18′ 51:33 Zvezda odbila nalet Mege

Pogodio je Radanov za dva, što je odmah uzvratio Novak. Ipak, sjajna blokada Noka i trojka Simovića iz kontre vratili su razliku.

17′ 46:31 Kazalon u naletu

Opet je sjajno Mega odbranila napad, a u kontri je Kazalon pogodio trojku.

16′ 46:26 Mega pokazala znake života

Pogodio je Kazalon dva bacanja, a konačno su gosti uspeli i da nešto odbrane. U kontri je Matković krenuo na zakucavanje, ali je bio fauliran. Radonjić je tražio tajm-aut a posle toga je igrač Mege pogodio oba bacanja.

15′ 44:24 Zvezda pleše po terenu

Nije urodio preterano tajm-aut Mege. Usledila su dva promašaja i tri poena domaćih preko Radanova i Davidovca, da bi Kazalon konačno uspeo da pogodi, ali razlika je stigla do dvadeset

14′ 41:24 Davidovac za najveću prednost

Ponovo olako izgubljene lopte gostujuće ekipe, Davidovac kažnjava trojkom, a Jovanović traži tajm-aut.

13′  38:24 Nastavlja se teror Zvezde u ofanzivnom skoku

Ne može Mega da spreči protivnike pod svojim košem, Kuzmić poentira iz ofanzivnog skoka.

12′ 36:22 Razgoropadio se Simanić

Vezao je pet poena bivši igrač Crvene zvezde i najavio da bi Mega mogla da se vrati u meč.

Foto.: Starsport

11′ 34:17 Raste razlika, nova trojka domaćih

Nastavila je Zvezda gde je stala, odmah je Lazić pogodio trojku.

10′ 31:17 Kakva utakmica Dobrića

Pogodio je Dobrić za dva, pa je usledio odgovor Momirova koji uz faul pogađa težak šut. Ipak sjani Dobrić za samo nekoliko sekundi dolazi na polovinu Mege i sa osam metara pogađa neverovatnu trojku

9′ 26:14 Dobrić rešeta Megu

Loš faul Matkovića u poslednjoj sekundi napada koje je Dobrić pretvorio u dva poena sa linije bacanja. Iskupio se košarkaš Mege zakucavanjem u sledećm napadu. Ipak, Zvezda je pogodila četvrtu trojku preko Dobrića i povećala razliku.

8′ 21:12 Mega se muči da poentira

Matković je napravio dobar potez i iznudio bacanja, ali je pgodio samo jedno

7′ 21:11 Mega u mašini, Dvocifrena razlika za domaći tim

Lojd je vezao četiri poena i uz dobru odbranu, ekipa Dejana Radonjića se odlepila. Mega pravi mnogo grešaka.

ABA liga, Džordan Lojd KK Crvena zvezda KK Budućnost

5′ 17:8 Zvezda se ponovo odlepila

Nakon trojke Mege, Zvezda je skokom u napada, a zatim i trojkom stekla sedam poena prednosti

4′ 10:5 Sjajan potez Jovana Novaka

Sjajan potez Novaka nakon odbre odbrane Mege. U kontri je pogodio uz faul i realizovao dodatno bacanje. Sa druge strane, Noko je uhvatio promašaj Hola i iz ofanzivnog skoka lako poentirao

3′ 8:2 Zvezda pravi razliku

Posle prvog napada, Zvezda je zategla odbranu i Mega ne uspeva ništa da pogodi. Sa druge strane je Noko pogodio uz faul, ali nije realizovao dodatno bacanje.

2′ 6:2 Zvezda trojkama pravi razliku

Posle dobre odbrane, Zvezda je preko Dobrića povećala razliku. Dobro šutersko otvaranje meča ekipe Dejana Radonjića

1′ 3:2, Efikasan početak

Mega je u prvom napadu odigrala sjajan napad, koji je posle pik igre Simonović završio zakucavanjem. Zvezda je odgovorila trojkom Kuridže iz ugla.