Foto Buducnost VOLI/ Filip Roganovic

Trijumf "đetića".

Košarkaši Budućnosti savladali su Cedevita Olimpiju u derbi utakmici 4. kola ABA lige rezultatom 80:74.

Podgoričani su silovito otvorili utakmicu i prvo došli do 13:6, a potom razliku povećali i na 21:10.

No, u drugoj četvrtini gosti iz Ljubljane su na sjajan način uzvratili, postepeno smanjivali razliku i stigli do izjednačenja pre kraja poluvremena (39:39).

U trećoj četvrtini Budućnost je uspela da se u jednom momentu odvoji na osam poena prednosti (54:46), ali su gosti odgovorili još jednom i prišli na poen minusa pred završnih deset minuta, 60:59.

Podgoričani su u završnih deset minuta, nakon koša Adamsa za preokret i 61:60 u korist Cedevite, odgovorili serijom od 7-0, špvečo 67:61 i tu prednost više nisu ispuštali do kraja susreta.

Sjajni su bili Fil But i Alfa Kaba u dresu Budućnosti sa po 18 poena, dok je kod Cedevita Olimpije prednjačio Džošua Adams sa 20, uz još 17 poena od strane jogija Ferela.

U drugom meču večeri, MZT je u Skoplju savladao Studentski Centar 92:79.