FMP Borac Čačak ABA Filip Čović

Košarkaši Borca iz Čačka savladali su FMP iz Železnika rezultatom 83:76 u odloženom meču 18. kola ABA lige.

Borac je utakmicu otvorio odlično, nakon nešto više od tr minuta igre imao 13:0, potom su imali i 20:3, dok su prvu deonicu okončali sa 19 poena viška, 29:10.

„Panteri“ iz Železnika su uspeli da tokom druge četvrtine smanje na 12 razlike (42:30), a početkom treće i na osam poena minusa (50:42), da bi Nenadić pogotkom sa poludistance goste primakao na samo šest poena mnusa, 55:49, dok su Čačani početkom završnih 10 minuta imali 62:55.

Neizvesnost je trajala sve do sredine poslednje deonice, kada je Duda Sanadze trojkom doneo 13 poena viška Borcu, 78:65.

Usledila je serija FMP-a od devet vezanih poena, došli su do 78:74 na 25 sekundi pre kraja, ali vremena za preokret nije bilo.

Na kraju, Borcu je ovo bila sedma pobeda od početka sezone, i uz 16 poraza zauzima 8. mesto na tabeli, dok je FMP deveti sa skorom 8-14.

Prednjačio je Sanadze sa 19 poena, Nerandžić je dodao 18, Džons 14 a Miletić 10, dok je FMP predvodio Filip Čović sa 19, uz 15 poena Pecarskog, te po 13 Lazarevića i Izundua.