Košarkaši Milvokija preokrenuli su na 2-1 u finalu Istoka, pobedivši Atlantu na gostovanju sa 113:102.

Hoksi su napravili brejk na početku serije zahvaljujući vanserijskoj partiji Treja Janga, ovaj put, Midlton je zaslužan za pobedu na gostovanju.

Predvodio je Bakse sa 38 poena, 11 skokova i sedam asistencija, šutirao je 15/26, od toga 6/12 za tri, nije mnogo kaskao ni Adetokumbo (33 poena, 11 skokova).

Jang je imao 35 poena i četiri asistencije, Galinari je dodao 18 poena, Kolins 13, Erter 11, a Bogdan Bogdanović potvrdio je da povreda kolena čini svoje.

Ispao je iz ritma igrajući rovit i „pod ručnom“, pa je ostao na osam poena uz šut 3/16 iz igre (2/10 za tri), svih osam poena postigao je u 1. poluvremenu.

Dodao je dva skoka i tri asistencije i tri ukradene lopte, proveo je 35 i po minuta na parketu.

Atlanta je sjajno počela meč, vođstvom od 15:2, vođstvo je držala do same završnice i 98:96, ali se tu i zaustavila.

Baksi su u najvažnijem momentu napravili seriju 12:2 i rešili pitanje pobednika.

Atlantina prilika za izjednačenje je meč koji se igra u sredu u 2.30, opet su Hoksi domaćini.