Bogdan Bogdanović nastavio je sa odličnim partijama u Atlanti, bio je prvi strelac ekipe protiv Memfisa u porazu od 131:113.

Atlanti je prekinut niz od četiri pobede, a Memfis je upravo protiv Hoksa vezao četvrti trijumf, iako je slabije ušao u meč.

Hoksi su bili bolji u prvom poluvremenu, a pred kraj treće četvrtine bilo je i maksimalnih +26 za Memfis.

Alen je bio najbolji u Memfisu sa 30 poena, Bogdanović je imao 24 poena uz šut 9/20 iz igre, ubacio je četiri trojke iz osam pokušaja za 36 minuta na terenu.

Ipak, nedostajala mu je adekvatna podrška saigrača, Morant i Valančijunas su u Memfisu imali po 19 poena, drugi najbolji strelac Atlante je bio Jang sa skromnih 14, uz 6/17 iz igre.

Takođe, povrede su uticale na ovaj ishod, Kapele nije bilo i nestao je balans u skok igri, nije bilo ni Galinarija zbog članka.

U narednom meču, Bogdan će pobedu tražiti protiv Čikago Bulsa, što će biti prva prilika da zaigra protiv Nikole Vučevića u njegovom novom timu.