Aleksej Pokuševski
Aleksej Pokuševski; Foto: Tanjug/AP Photo/Hakim Wright Sr.)

Košarkaši Atlante stigli su do devetog trijumfa u sezoni (isto toliko poraza) protiv Oklahome sa 113:101, a na terenu su se našla dva srpska igrača - Bogdan Bogdanović i Aleksej Pokuševski koji su imali zapažene partije.

Bogdanović je na parketu proveo 27 minuta i još jednom je bio statrer u Hoksima. Postigao je 13 poena  (5/13 iz igre, 3/8 za tri) uz još pet skokova.

Pokuševski je još jednom imao ulogu sedmog igrača Tandera, ali je imao zapaženu rolu.

Postigao je devet poena uz devet skokova i dve asistencije. Imao je loš procenat iz igre samo 4/13, za tri 1/5, ali je na momente delovalo da se nalazi svuda na terenu.

Pogađao je iz druge šanse, ali i tako što je bio okružen svim igračima Atlante. Bio je ovo samo nagoveštaj da bi u budućnosti mogao i mnogo više.

Oklahomu je predvodio Trej Jang koji je postigao 30 poena od čega čak 21 u drugom poluvremenu, a Džon Kolins je uz 10 poena stigao i do 14 skokova, ali i pet blokada što mu je rekord karijere.

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su Hoksi dozvolili rivalima samo 11 poena uz šut iz igre 4/25.

„Zadržati bilo koji NBA tim na 11 poena u četvrtini samo pokazuje koliko smo psihički prisutni. Želimo da zadržimo energiju koju imamo ovde i da je odnesemo na gostovanja. Prosto neverovatno zvuči da Hoksi imaju 8-1 na domaćem terenu i 1-8 na gostujućem terenu.

Kada je Bogdanović startovao sa Jangom, Kapelom, Herterom i Kolinsom Atlanta ove sezone nije izgubila (6-0).