Nekadašnji košarkaši večitih rivala, Vanja Marinković i Nikola Kalinić, bili su briljantni u pobedi Valensije nad Žalgirisom.

Španska ekipa je u Evroligi pobedila na gostovanju u Litvaniji rezultatom 94:82.

Marinković je bio sjajan sa 16 poena za nešto više od 19 minuta, od čega je ubacio četiri trojke.

Nekadašnji kapiten Partizana je uz Bojana Dubljevića bio najefikasniji igrač u timu Valensije, dok je Kalinić upisao dva poena manje.

Bivši krilni igrač Crvene zvezde je imao 25 minuta na terenu i za to vreme je promašio samo jedan put, te imao tri asistencije i dva skoka, za ukupan indeks korisnosti od 17.

„Uvek je odlično pobediti ovde, Žalgiris je odličan ove sezone, pobedio je neke teške utakmice. Pronašli smo način u drugom poluvremenu i to je bila poenta, da ih pritiskamo, da budemo fizički prisutni, da ih guramo do kraja. Da, oni su dobar šuterski tim, ali nije normalno da ubace sedam trojki u prvoj četvrtini“, naveo je Kalinić.

U duelu ovih ekipa učestvovao je još jedan nekadašnji kapiten Partizana – Žofre Lovernj je za 24 minuta upisao 11 poena i imao četiri skoka.