Oglas

Partizan v Real Madrid - Turkish Airlines EuroLeague
Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport

Bivši košarkaš Partizana ima novi klub, igraće u Evrokupu

03. avg. 2026. 15:39

Bivši košarkaš Partizana i reprezentativac Srbije, Balša Koprivica, novi je član španskog Burgosa.

Oglas

Koprivica se odlučio za odlazak u jedno od najjačih evropskih prvenstava uprkos brojim ponudama, a pored nastupa u ACB ligi i Kupu Kralja, sa novim klubom će naredne sezone igrati i u Evrokupu.

Visoki centar je školovanje i košarkaški razvoj započeo u Sjedinjenim Američkim Državama. Nakon srednje škole i nastupa u NCAA ligi, Šarlot ga je 2021. godine izabrao kao 57. pika na NBA draftu.

Zatim sledi povratak u evropsku košarku i četvorogodišnji boravak u crno-belom dresu Partizana.

Pre odlaska u Španiju, Koprivica je sa uspehom nosio dres turskog Bahčešehira, gde je sarađivao sa Dejanom Radonjićem, a potom i sa Aleksandrom Đorđevićem.

U dotadašnjoj klupskoj karijeri, Koprivica je osvojio dva trofeja u ABA ligi i jednu titulu šampiona Srbije, dok je sa juniorskom reprezentacijom Srbije (U18) podigao zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu 2017. godine.

Pratite nas na društvenim mrežama:

Koje je tvoje mišljenje o ovoj temi?

Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare