Basket 3x3 Srbija Basketaška reprezentacija Srbije Bulut Majstorović Vasić Ratkovica

Obezbeđen je direktan prolaz u četvrtfinale.

Reprezentacija Srbije u basketu 3×3 pobedila je u poslednjoj utakmici Grupe A Francusku rezultatom 22:15.

Drugoplasirani i trećeplasirani tim igraće baraž za plasman među osam najboljih.

Srpski tim upisao je četvrti trijumf na turniru, nakon što je prethodno savladao Portoriko i Novi Zeland, oba meča rezultatom 21:19, kao i Brazil rezultatom 22:7.

Dejan Majstorović je bio najefikasniji sa sedam poena, Mihailo Vasić i Marko Branković su dodali šest, dok je Strahinja Stojačić ubacio tri poena.

Četvrtfinala su na programu 25. juna, a dan kasnije će se igrati polufinala i finala. U četvrtfinalu će Srbija u subotu od 17.00 igrati protiv boljeg iz duela drugoplasiranog tima grupe B i trećeplasirane ekipe grupe C.

Srpski basketaši su do sada osvojili četiri zlatne medalje na Svetskim prvenstvima, a poslednju medalju su osvojili 2018. godine u Manili kada su se okitili srebrom.

BONUS VIDEO Majstorović: Držali smo se zajedno, zasluženo zlato

Pratite nas i na društvenim mrežama: Facebook, Twitter, Instagram