Olimpija iz Milana je bila bolja od Olimpijakosa, dok je Barselona na svom parketu savladala Zenit u poslednja dva meča večerašnjeg programa Evrolige.

Tim iz Milana je protiv Olimpijakosa nakon prve dve četvrtine imao devet poena prednosti, da bi u trećoj deonici gosti iz Grčke uspeli da priđu na samo dva poena minusa.

Ipak, Olimpija je, pre svega zahvaljujući dobroj odbrani, uspela da u završnih 10 minuta dođe na kraju i do ubedljive pobede, 90:79.

Italijane su predvodili Kevin Panter sa 27 poena i Malkolm Dilejni sa 16, dok je kod Olimpijakosa Vezenkov brojao do 18.

Milano je treći na tabeli sa 14 pobeda i sedam poraza, dok je Olimpijakos zabeležio po 11 pobeda i poraza i zauzima 11. poziciju.

U narednom kolu, Milano će dočekati Zenit, dok će Bajern gostovati moskovskom CSKA.

Barselona je gradila prednost tokom većeg dela meča, imali su Katalonci višak od 19 poena pred završnih deset minuta, ali je Zenit fantastičnom poslednjom deonicom naterao domaćina da pomalo strepi.

Ipak, vremena za preokret je bilo malo, pa je Barsa stigla do trijumfa 85:81 uz 18 poena Dejvisa, dok je Zenit predvodio duo Zubkov – Gudaitis sa po 15 poena.