Jezive scene u Izraelu.

Utakmica između Makabija i Hapoela iz Haife igrana u Tel Avivu dobila je neočekivano dramatičan obrt na 3:40 pre kraja prvog poluvremena, pri rezultatu 42:38 za domaće.

Ante Žižić, hrvatski košarkaš koji brani boje „ponosa Izraela“, pokušavao je da odbrani koš svog tima kada je nehotice dobio udarac laktom od saigrača Kinana Evansa. Reprezentativac Hrvatske je pao na parket i tom prilikom izuzetno snažno udario glavom o parket, nakon čega je počeo da se trese.

Da situacija nije ni najmanje naivna postalo je jasno gotovo momentalno, pošto su gotovo svi učesnici utakmice iz oba tabora u neverici gledali šta se dešava, dok su se košarkaši Makabija držali za glavu.

Prekid je potrajao više od deset minuta, a Žižić je morao da bude uspavan pre nego što je iznet sa terena i prebačen u bolnicu.

Makabi je potvrdio da je hrvatski internacionalac doživeo povredu glave, ali se nije dalje oglašavao o njegovom stanju.