Dušan Alimpijević
Dušan Alimpijević; Foto: Pedja Milosavljevic/STARSPORT

Još jedna odlična sezona za srpskog trenera i njegov tim

Košarkaši Burse zabeležili su veoma bitnu pobedu u 14. kolu turskog šampionata i to u gostima protiv Tofaša rezultatom 83:82.

tofaš je bio nešto bolji u prvoj četvrtini, ali je Bursa, koju sa klupe predvodi Dušan Alimpijević, uspela da preokrene u drugom periodu i povede sa 42:33.

Tofaš je na to odgovorio serijom 10:0 kojom je zatvorio poluvreme i na pauzu otišao sa prednošću od jednog poena.

Bursa je opet uspela da se odlepi krajem trećeg perioda, a u četvrtom nije ispuštala prednost. Iako je Bursa imala šest poena prednosti pred sam kraj utakmice, Tofaš je uspeo da se trgne i izjednači. Ipak, jedno slobodno bacanje je odlučilo pobednika i Alimpijević je mogao da slavi.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Onurapl Bitim sa 20 poena i pet asistencija, dok je Derik Nidak ubacio 13 poena uz pet tačnih dodavanja za koš.

Na drugoj strani bolji od ostalih bio je Rob Grej sa 21 poenom i osam asistencija.

Bursa je sada na skoru 10-4 i ispred nje na tabeli je samo Fenerbahče, koji ima 12 pobeda i dva neuspeha.

tofaš je vezao tri poraza u svim takmičenjima i sada je 10. na tabeli u Turskoj sa skorom 6-8.