Ovi fudbaleri se nisu proslavili na startu Mundijala.

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Svetsko prvenstvo u Kataru je konačno počelo, 20. novembra, a fudbalski navijači su već u prvom kolu uživali zbog velikog broja sjajnih utakmica.

Već u prvim mečevima mogli smo da izdvojimo nekoliko heroja, ali i tragičara koji nisu uspeli dazablistaju.

Najveća iznenađenja su priredili fudbaleri Saudijske Arabije koji su nakon preokreta pobedili Argentinu sa 2:1, ali se i trijumf Japana protiv Nemačke od 2:1 mora spomenuti.

Upravo kao najveće tragičare možemo da izdvojimo ove reprezentacije, koje su pre samog starta važile za favorite.

Iako je postigao gol u 10. minutu, Lionel Mesi je za njegove standarde imao partiju ispod proseka.

Nije uspeo da probije visoku liniju odbrane Saudijske Arabije i mučio se tokom celog meča.

Deluje da je taktika azijske ekipe iznenadila „gaučose“, i zbog toga se očekuje da će Mesi i ekipa u drugom kolu zaigrati bolje.

Nemačka je takođe imala prednost protiv Japana, ali su promašene šanse Džamala Musijale i Jonas Hofmana skupo koštale ekipu.

Meksiko je izborio bod protiv Poljske, nakon velike drame, a utakmica se završila 0:0.

Napadač Poljske Robert Levandovski je imao priliku da dovede svoju ekipu u prednost u 58. minutu, ali je Giljermo Očoa uspeo da odbrani njegov šut sa „bele tačke“.

Sličan scenario videli smo i u utakmici Kanade i Belgije, u kojoj su belgijski fudbaleri odneli pobedu nakon velike borbe 1:0.

Kanada još uvek nije uspela da postigne gol na Mundijalima, a najveću priliku za to je imao levi bek Afonso Dejvis u 10. minutu.

Ipak, Dejvis je sa penala šutirao slično kao i Levandovski, te je Tibo Kurtoa uspeo da odbrani njegov šut.

Nije se proslavio ni štoper Amerike Voker Cimerman, koji je u 80. minutu skrivio penal koji je u gol pretvorio Geret Bejl.

Velšani su se mučili protiv Amerikanaca, nisu uspevali da dođu do veće šanse, ali im je nespretan start Cimermana doneo veliku šansu.

Danska je neočekivano podelila bodove sa Tunisom u grupi D, pošto nismo videli golove na toj utakmici, koja se završila 0:0.

Najveću priliku da promeni to imao je danski napadač Andreas Kornelijus u 75. minutu.

Kornelijus je šutirao glavom iz peterca, nakon što se lopta odbila do njega nakon kornera, ali je njegov udarac završio na levoj stativi.