Fudbaleri Urugvaja i Južne Koreje odigrali su nerešeno 0:0 u prvom meču na Mundijalu u grupi H.

Direktno izveštavanje iz Katara donosi vam m&m’s.

Mim
.

Ovo je 4. utakmica koja se završila bez golova na Mundijalu, ali je to moglo da se promeni nekoliko puta.

Može se reći da je Južna Koreja imala veću želju da pobedi, ali ni Urugvaj se nije predavao.

Prvu priliku na meču imao je Urugvajac Matijas Vesino, koji je stigao šutirao glavom iz drugog plana, ali je golman Koreje Kim lako intervenisao.

Potom je u 22. minutu Darvin Nunjez promašio veliku priliku, dok je Koreja odmah odgovorila u 26. minutu. Tada je blizu gola bio Son-Hjung Min.

Zaboravljen je bio Hvang u šesnaestercu u 36. minutu, šutirao je sa 10 metara od gola, ali je lopta završila daleko iznad prečke. To je bila najbolja šansa za Koreju u prvom delu.

U drugom delu smo gledali gotovo istu utakmicu. Koreja je napadala u prvom delu, dok se Urugvaj branio.

Od 70. minuta je Urugvaj preuzeo kontrolu na mečom, ali ne uspešno.

Najbliži golu bio je Federiko Valverde koji je u 90. minutu snažno šutirao, ali je stativa spasila azijsku reprezentaciju.

Drugu utakmicu u grupi H će igrati Portugal i Gana od 17 časova.