Kilijan Mbape
Kilijan Mbape; Foto: EPA-EFE/Friedemann Vogel

Francuz se ipak poslednji smejao posle promašenog penala Harija Kejna.

Reprezentacija Francuske savladala je Englesku rezultatom 2:1 u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Kataru.

Situacija u kojoj su akteri bili Kilijan Mbape i Kajl Voker nasmejala je mnoge.

Pojavio je snimak na kom u tunelu za igrače Mbape pruža ruku Vokeru kako bi ga pozdravio, ali defanzivac Mančester sitija nij želeo da mu uzvrati.

Francuzi su najpre došlo do prednosti u 17. minutu fenomenalnim udarcem veziste Real Madrida Orelijena Čuamenija.

Potom su Englezi zaigrali znatno bolje, ali nisu uspeli da krunišu dobru igru golom u prvom poluvremenu, već je to učinio Hari Kejn u 54. minutu sa bele tačke.

Kada se činilo da bi Englezi mogli do potpunog preokreta, na scenu stupaju Olivije Žiru kao strelac i Antoan Grizman kao asistent, po drugi put na utakmici.

Kejn je imao još jednu priliku da rezultatski vrati svoju ekipu, ali je promašio drugi jedanaesterac u 84. minutu. Šutnuo je loptu preko gola.

Protivnik Francuske u polufinalu će biti Maroko, utakmica počinje u sredu u 20 časova.