EPA-EFE/Abir Sultan

Sve zanimljive detalje sa meča pročitajte u blogu Nova.rs

Fudbaleri Gane savladali su Južnu Koreju sa 3:2 u jednom od najuzbudljivijih mečeva na Mundijalu u Kataru.

Koreja je bolje otvorila meč, dominirala je u prvih 20 minuta, ali je Mohamed Salisu promenio tok utakmice, kada se u 24. minutu najbolje snašao u šesnaestrcu rivala i zatresao mrežu.

Samo desetak minuta kasnije mrežu je zatresao Mohamed Kudus, saigrač Dušana Tadića iz Ajaksa. On se odlično kretao i iskoristio centaršut Džordana Ajua.

Koreja se vratila u život u 58. minutu kada je Čo Sung zatresao mrežu nakon lepe akcije, preciznog centaršuta i spretnog udarca glavom.

Samo minut i 50 sekundi kasnije isti igrač je doneo izjednačenje, ali je pitanje pobednika odlučio Kudus drugim golom na meču.

Koreja je u poslednjih 20 minuta žestoko napadala, ali se Gana odlično branila i sačuvala prednost.

Gana nakon dva kola ima tri boda, dok je Koreja ostala na jednom. U drugom meču dana u ovoj grupi sastaju se Portugal – Urugvaj od 20 sati.

Južna Koreja – Gana 2:3