Dejan Stanković; Foto: Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Fudbaleri Crvene zvezde saznali su ime rivala protiv kog će započeti put ka Ligi šampiona. Crveno-bele u okviru drugog kola kvalifikacija za elitno takmičenje očekuje put u Kazahstan, gde će odmeriti snage za Kairatom.

Nakon što je prvi meč u Haifi završen nerešeno, 1:1, u revanšu je ekipa Kairata bez previše problema stigla do 2:0. Prvo je Vagner Lav u 10. minutu iskoristio sjajnu šansu i loptu iz neposredne blizine zakucao u mrežu.

Ekipa iz Kazahstana je čuvala prednost i diktirala dešavanja na terenu sve do same završnice, mogao je Vagner Lav da se proslavi pošto je promašio još dve dobre prilike, sa druge strane Godsvej Donjo nije uspeo da nekoliko dobrih prilika pretvori u osetiniji rezultat, a kazna je stigla u 66. minutu, kada je Ajbol Abiken jednu odbijenu loptu sproveo u gol.

Do kraja meča Kairat je mogao i dodatno da uveća razliku, dok je Makabi uspeo da dođe do nekoliko polušansi, ali ne i da ugrozi vođstvo domaćeg tima.

Prvi meč će biti odigran u Kazahstanu 21. jula, dok je revanš zakazan za sedam dana kasnije na stadionu „Rajko Mitić“.

Bonus video: Leonardo Bonuči, zvezda finala Evropskog prvenstva