FK Braga, FK Ludogorec
FK Braga, FK Ludogorec; Foto: EPA-EFE/HUGO DELGADO

Fudbaleri Brage savladali su Ludogorec sa 4:2 (3:1) u 4. kolu Lige Evrope i tako zauzeli prvo mesto grupe F.

Portugalski tim je stigao do prvog mesta nakon pobede, a pitanje pobednika gotovo da se nije ni postavljalo.

U 25. minutu su poveli preko Al Musratija, da bi osam minuta kasnije gosti izjednačili kada je Sotiriju postigao pogodak.

To kao da je samo razljutilo Bragu koja već u 37. minutu preko Medeiroša dolazi do 2:1, a Galeno u 40. postiže i treći gol za Portugalce.

Gonzalez je postigao gol za 4:1, a u 79. minutu je Plastun postigao gol za 4:2.

Nakon četiri gola Braga ima tri trijumfa i jedan poraz, te ima devet bodova. Zvezda je druga sa sedam, dok je Midtjiland nakon pobede nad Zvezdom (1:0) stigao do pet bodova. Ludogorec je poslednji sa samo jednim osvojenim bodom.