Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Čukarički u prvom meču prolećnog dela sezone sa 3:0.

Iako isprva deluje da je pobeda bila lagana, to na terenu nije izgledalo ni izbliza tako.

Crveno-beli su pitanje pobednika rešili nakon isključenja Uroša Drezgića, te su u poslednjih petnaestak minuta postigli dva pogotka.

Čukarički je bio prilično ravnopravan rival, a veću pažnju od načina na koji je Drezgić isključen, privukao je prvi pogodak srpskog šampiona.

Njega je u 16. minutu postigao Milan Pavkov i to baš posle duela sa Drezgićem. Na ponovljenom snimku se vidi da je bilo odgurivanja, posle čega je Drezgić završio na travi.

Pavkov je ostao sam u nastavku akcije i zakucao je loptu pod prečku, dok se Drezgić bunio kod sudije Nenada Minakovića i dobio prvi žuti karton.

Iz Sudijske komisije su u ponedeljak priznali da video sistem VAR, nije radio u trenutku kada se desila ova situacija, pa nije moglo ni da bude ponovne procene čitave situacije koja je rezultirala pogotkom.

VAR do sada nije radio na pet utakmica, a u konkretnom slučaju je bio van funkcije 28 minuta.

BONUS VIDEO: Pjerluiđi Kolina – najbolji fudbalski sudija svih vremena