Fudbaleri Totenhema su na krilima dvostrukog strelca Harija Kejna pobedili Lester u 37. kolu Premijer lige 3:0 (3:0).

Tim Žozea Murinja stigao je rano do prednosti, pošto je već u šestom minutu posle udarca Hjon-Min sona Džastin zakačio loptu koja je promenila pravac i prevarila Kaspera Šmajhela.

Do kraja poluvremena mreža gostiju koji se sa Čelsijem i Mančester junajtedom opasno bore za plasman u Ligu šampiona zatresla se još u dva navrata.

Oba puta po „lisice“ koban je bio najbolji fudbaler Totenhema Hari Kejn, koji je pogađao u 37. i u 40. minutu.

Nakon ovog poraza Lester ima identičan broj bodova kao i Junajted – 62, ali i utakmicu više. Tim Ole Gunara Solskjera u sredu dočekuje nezgodni Vest Hem od 19 časova.

Upravo će se u poslednjem kolu Premijer lige na „King Pauer“ stadionu sastati Junajted i Lester i pobednik tog okršaja izboriće „vizu“ za Ligu šampiona.