Teške reči.

Žoze Murinjo je još jednom pokazao da je majstor za kup takmičenja i evropske mečeve, pa je Romu posle finala Lige konferencija odveo i do finala Lige Evrope.

Ipak, nisu svi fanovi načina na koji to Portugalac radi.

Roma je u revanš utakmici polufinala Lige Evrope odigrao 0:0 na gostovanju kod Bajera u Leverkuzenu, i tako odbranila 1:0 iz prvog meča za plasman u finale. U njemu će 31. maja u Budimpešti igrati protiv Sevilje, koja je posle produžetaka izbacila Juventus.

Žoze Murinjo je postavio bunker ispred svog gola, koji je bio pod opsadom domaćih igrača svih 90 minuta.

Roma je već u 1. minutu imala jedini udarac ka golu, a do kraja meča imala je 28 odsto poseda.
Ali Nemci nisu mogli da slome Italijane iako su imali čak 22 udarca.

Fudbaleri Bajera su posle utakmice pljunuli na igru Murinjinog tima.

„Šteta što se ovakav stil igre nagrađuje odlaskom u finale ovako kvalitetnog takmičenja. Ružno je. Ružno je i za fudbal. Čestitam protivniku što je na odvratan način postigao cilj“, rekao je Kerem. Demirbai.

BONUS VIDEO Opšta tuča fudbalera Tajlanda i Indonezije u finalu Igara Jugoistočne Azije