Fudbaleri Proletera pobedili su Voždovac u meču 17. kola Superlige u subotu popodne sa 1:0.

Na preostala dva meča nije bilo pobednika, pošto su Radnik i Kolubara remizirali 1:1, dok su istim rezultatom meč završili i Napredak i Radnički Niš.

Jedini gol za Proleter postigao je Dilan Ortiz u 30. minutu, pa se Proleter probija ka gornjem delu tabele, pošto sad ima 21 bod.

Voždovac je na sedmom mestu sa bodom više. Na meču u Surdulici povela je Kolubara golom Đuranovića u 28. minutu, izjednačio je Milovanović sa penala u 86. minutu.

Radnik u stopu prati Kolubaru, pošto su Surduličani 13. sa 16 bodova, a Lazarevčani su 12. sa bodom više.

Kada je reč o okršaju Napretka i Radničkog iz Niša, tu su Kruševljani poveli u 26. minutu autogolom Stankovića, ali je Aksentijević poravnao na 1:1 u 50. minutu.

Napredak je sada na četvrtom mestu sa 24 boda, dok je Radnički osmi sa 22 boda.