Erling Holan, Foto: EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Volfsburga pobedili su u gostima Hertu sa 2:1, u utakmici drugog kola nemačke Bundeslige, dok je Borusija iz Dortmunda poklekla protiv Frajburga.

Herta je povela golom Dodija Lukebakija u 60. minutu iz penala, ali je Volfsburg do kraja meča preokrenuo rezultat. Strelci za pobednički tim su bili Ridl Baku u 74. i Lukas Nmeča u 88. minutu.

Volfsburg je upisao i drugu pobedu i trenutno je prvi na tabeli, dok je Herta jedini tim koji je i dalje bez bodova. Istim rezultatom je Frajburg na svom terenu slavio protiv Borusije iz Dortmunda.

Vičenco Grifo je doneo prednost Frajburgu već u šestom minutu, na 2:0 je povisio Ronald Salaj u 53, da bi konačan rezultat autogolom postavio Janik Kejtel u 59. minutu.

Frajburg je upisao prvu pobedu i četvrti bod, dok je Dortmund ostao na tri boda osvojena u prvom kolu.

Fudbaleri Ajntrahta i Augsburga su stigli do prvog boda u novoj sezoni, pošto su odigrali 0:0, nerešeno je bilo i u duelu Grojter Firta i Arminije (1:1), dok je Bohum zabeležio prvi trijumf pobedivši Majnc na svom terenu sa 2:0.